Materiály | DŘEVOČAL

Materiály

Kvalita pěn

Objemová hmotnost neboli hustota nemá vliv na tvrdost. Jedná se o dva nezávislé parametry. Proto je mylné zaběhlé tvrzení, že čím tvrdší matrace, tím déle vydrží. Tzn. pěna může mít objemovou hmotnost 50kg/m3 a být měkoučká na úrovni tvrdosti č. 1 a zároveň stejná pěna hmotnosti 50kg/m³ může být velmi tuhá – tvrdost č. 4. Kvalita matrace tedy není přímo úměrná tvrdosti matrace. A i měkká matrace může mít extrémní životnost.

Nejpoužívanější gramáže pěn používaných k výrobě matrací na trhu:

18 - 20    kg/m3

pěny určené na polštáře
pro výrobu různého čalouněného nábytku

21 - 25    kg/m3

použití do jader matrací pouze na příležitostné spaní
použití na tenké roznášecí vrstvy (např. nopy)
vhodné pro dětské matrace a nižší váhové zatížení

28 - 32    kg/m³ 

používá firma Dřevočal s.r.o.

použití zejména na roznášecí vrstvy (nopy,antidekubitní prořezy, různé profily)

32 - 40    kg/m³

používá firma Dřevočal s.r.o.

vysocegramážní pěny určené pro jádra matrací
tyto pěny jsou odolné proti proležení a tvarově stálé

40 - 50    kg/m³

používá firma Dřevočal s.r.o.

extrémně kvalitní materiál
paměťové pěny
v současné chvíli to nejlepší na trhu

MediFoam

Tato vysoce gramážní pěna, která se vyznačuje skvělými ortopedickými vlastnostmi, je vytvořena speciální technologií. Má dokonalou prodyšnost, pružnost, je tvarově stálá a má dlouhou životnost. Zvýšená pórovitost je velmi dobrá k odvádění tepla z matrace, tato pěna tzv. dýchá. Matrace z pěny MediFoam zajišťují ideální uvolnění páteře, kloubů a svalů po dobu Vašeho spánku. Jsou testované a mají certifikát Textilního zkušebního ústavu, s.p. v Brně. Pěna MediFoam je garancí kvality.

MediFoam

Antibakteriální pěna

Antibakteriální pěna zabraňuje výskytu bakterií a roztočů. Je dermatologicky testována a šetrná vůči pokožce. Díky antimikrobiální úpravě Sanitized je revolučním řešením pro alergiky.

Antibakteriální materiál

Bio pěna

Sójový extrakt, ze kterého jsou vyráběné matrace, má nejen příznivý vliv na lidský organizmus, ale také šetří náš ekosystém – snižuje spotřebu nerostných surovin. Použitím sojového extraktu se násobí elasticita (tažnost), snižuje se tlaková deformace a zároveň se zvyšuje odrazová pružnost. Tato pěna se vyznačuje dlouhou životností a skvělými ortopedickými vlastnostmi. Matrace vyrobené z extraktu sóji splňují nejnáročnější požadavky pro testování‚ Ökotex-Standard 100 – Třídy 1.

Bio pěna

Polyuretanová/PUR pěna

Polyuretanová pěna se vyznačuje dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. U jader matraci používáme pěnu vyšší objemové hmotnosti, případně vrstvu pojeného polyuretanu PUR RE 80. Tyto pěny jsou odolnější a snesou větší zatížení. Polyuretanové matrace jsou nejrozšířenější na trhu.

Polyuretanová/PUR pěna

Studená/HR pěna

Liší se technologii výroby, která zásadně ovlivňuje výsledné vlastnosti matrace. Má větší póry než klasická PUR pěna, je proto prodyšnější, má lepší elasticitu a tvarovou stálost, lépe kopíruje křivky těla. Pro výrobu matraci ze studené pěny používáme pěny různých tuhostí, které potom kombinujeme tak, aby tvořily anatomické zóny a podpořily ideální anatomickou polohu páteře. Studenou pěnu taktéž kombinujeme s línou pěnou, která přizpůsobuje svoji tuhost a tvar podle absorbovaného tepla, což zaručuje výbornou adaptaci matrace jakékoliv váhové kategorii.

Studená/HR pěna

PanterFoam

Extrémně prodyšná studená HR pěna se změkčujícím efektem a příjemně hladkým povrchem. Nevytváří protitlak vůči tělu a poskytuje dokonalou oporu páteře. Je podobná líné pěně díky své měkkosti a přizpůsobivosti při zachování vlastností studené pěny (vzdušnost, nepřehřívání těla).

Líná pěna

Líná pěna

Pěna, která mění svou tuhost v závislosti na teplotě. To znamená, že při tělesném kontaktu pěna změkne. Rovnoměrně rozkládá tlak materiálu na lidské tělo, což pozitivně ovlivňuje krevní oběh. Významný komfort spánku zaručuje tvarování líné pěny do tzv. masážních nopů, které dokonale prokrvují vrchní část pokožky. Viscoelastická pěna nevytváří protitlak a tím zabraňuje případnému vzniku proleženin.

Líná pěna

Latex

Latexová pěna je komfortní, trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Je flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání. Po stlačení se velmi rychle vrací do původního tvaru. Latexové pěny obsahuji maximální možný podíl přírodního kaučuku. Latex je odolný proti plísním a bakteriím, nepřekračuje limitní hodnoty škodlivin podle normy EUROLATEX (západoevropská ekologická norma). Výrobky získaly certifikát Öko-Tex Standard 100.

Latex

Gel - Latex

Unikátní typ perforovaného latexu, který má díky mikro kapslím speciálního gelu chladivý efekt. Má 4x větší počet pórů než klasický latex. Je měkký, tvarově stálý a hypoalergenní (eliminuje výskyt roztočů a plísní). Má jedinečné ortopedické vlastnosti, skvěle se přizpůsobuje tvarům těla a také odvádí vlhkost díky výborným termoregulačním vlastnostem.

Gel - Latex

Kokosové vlákno

Získává se z kůry kokosových ořechů ze Srí Lanky. Do gumokokosových desek se používá vlákno nejvyšší kvality. Vlákno se důkladně rozvolní a jeho dřevitý charakter „savost“ je eliminován technicky dokonalým prostříkáním latexem, díky kterému získává kokosové vlákno svůj specifický charakter - vysokou elasticitu a vzdušnost. Přírodní latex je kaučukovníkové mléko, získané z kaučukovníků Hevea Brasiliensis. Pro výrobu gumokokosu se používá čistý přírodní latex v tekuté formě. Pružnost je nejvýznamnější vlastností hotových výrobků.

Kokosové vlákno